Szanowni Państwo,
w ostatniej korespondencji poprosiliśmy Państwa o złożenie oświadczeń w zakresie ustawy z dnia 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
Takie oświadczenie możecie Państwo złożyć za pomocą elektronicznego formularza poniżej.
Formularz mogą wypełnić osoby, które:
• posiadają rejestr indywidualny, albo
• inwestują w ramach wspólnego rejestru małżeńskiego (WRM).
Opcja nie jest dostępna dla osób prawnych (firm) oraz osób o ograniczonej zdolności do czynności prawnych, w tym osób małoletnich.
W formularzu prosimy, aby Państwo wskazali:
- Właściwy typ rejestru, który posiadają Państwo w naszych funduszach inwestycyjnych (rejestr indywidualny albo wspólny rejestr małżeński). Jeśli posiadają Państwo zarówno rejestr indywidualny, jak i wspólny rejestr małżeński – prosimy o wypełnienie oddzielnych formularzy do każdego z tych rejestrów. W przypadku wspólnego rejestru małżeńskiego, konieczne jest podanie 8– cyfrowego numeru uczestnika. Znajdą go Państwo na dowolnym potwierdzeniu transakcji.
- Imię i nazwisko oraz numer pesel właściciela/właścicieli rejestru, a w przypadku gdy nie posiadają Państwo numeru pesel – datę/y urodzenia. Te informacje posłużą nam do właściwej identyfikacji Państwa rejestru w naszych funduszach.
- Źródło pochodzenia inwestowanych środków,
- Czy zajmują Państwo eksponowane stanowisko polityczne (PEP), a w przypadku jeśli zajmują Państwo eksponowane stanowisko polityczne – również źródło pochodzenia majątku.
- Informacje o beneficjencie rzeczywistym.
Aby skutecznie przekazać dane, prosimy o akceptację warunków korzystania z usługi reCaptcha: „Nie jestem robotem”, a następnie naciśnięcie przycisku „Zatwierdź”.
Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać na stronie: www.gstfi.pl/aml, na której w prosty sposób wyjaśniamy najważniejsze zagadnienia z zakresu AML, m.in. kim jest beneficjent rzeczywisty i PEP.
Jak można się z nami skontaktować
Odpowiemy na Państwa pytania. Prosimy o kontakt:
mailowy – na adres e-mail: kontakt@nntfi.pl,
telefoniczny – (+48) 801 690 555 lub (+48) 22 541 75 11, od poniedziałku do piątku: 8:00 – 20:00, w soboty: 9:00 – 14:00 (koszt połączenia zgodny ze stawkami operatora).
Podstawa prawna naszej prośby
Ustawa z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu: artykuły: 34, 36 i 46.
Definicje:
• beneficjent rzeczywisty,
• osoba zajmująca eksponowane stanowisko polityczne
znajdą Państwo w artykule 2 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.